Vorkwerk
 
 

Firma Vorwerk została założona w 1883 roku w Barmen w Niemczech przez braci Carla i Adolfa Vorwerk. Początkowo było to małe przedsiębiorstwo rodzinne produkujące wysokiej jakości dywany na importowanych z Anglii krosnach tkackich. Obecnie Vorwerk & Co. z siedzibą w Wuppertalu jest potężnym międzynarodowym koncernem zatrudniającym blisko 500 000 pracowników i posiadającym swoich partnerów handlowych w ponad 60 krajach na całym świecie. Jedną ze spółek-córek jest Vorwerk-Teppichwerke, znaczący producent wykładzin dywanowych. Charakteryzują się one najwyższą jakością, trwałością, komfortem oraz innowacyjnym wzornictwem. Są idealnym połączeniem optymalnych właściwości użytkowych oraz estetyki i dają nieograniczone możliwości kreatywne w aranżacji wnętrz.

Vorwerk to firma o wysokiej świadomości ekologicznej. Zrównoważone wykorzystywanie wody i energii oraz ustawiczne redukowanie emisji zanieczyszczeń są bezwzględnym wymogiem w procesie produkcji. Produkty Vorwerku są regularnie badane pod kątem materiałów toksycznych oraz corocznie poddawane testom zgodnie z europejskimi wytycznymi ekologicznymi EMAS II; posiadają certyfikat jakości European Carpet Federation oraz - jako pierwsze na świecie - rekomendację TÜV, że są zalecane dla alergików.

Innowacyjne i dające nieskończone możliwości aranżacyjne wykładziny Vorwerku spełniają wymogi estetyczne najbardziej wybrednych klientów na całym świecie – znajdziemy je w Music Hall w Sapporo, w barcelońskim Hiltonie, w pawilonie targowym Ferrari we Frankfurcie, w Museum of Modern Art w Nowym Yorku oraz w wielu innych hotelach, kinach, kasynach, bankach i siedzibach międzynarodowych koncernów.

 


 
Warszawa ul Bukowiecka 92 lok 114a          tel: (022) 435 76 62          e-mail: biuro@liderwykladziny.pl