Agnella
 
 

Fabryka Dywanów "AGNELLA" S.A. powstała w drugiej połowie lat siedemdziesiątych w Białymstoku. Wkrótce też stała się największym i najnowocześniejszym w Polsce producentem dywanów. W umocnieniu tej pozycji pomogła przeprowadzona w 1993 roku prywatyzacja. Dzięki najnowocześniejszym maszynom i technologiom osiągnęli światowe standardy, skutecznie konkurując z potentatami w naszej branży. Wytwarzają rocznie około 2 miliony m kw. dywanów w kilkuset wzorach, co stanowi dzisiaj ponad 65% całej krajowej produkcji w tej branży i sytuuje fabrykę na pozycji niekwestionowanego lidera polskiego rynku.
Nie ustają w staraniach zmierzających do zwiększenia eksportu, który ma wysoką dynamikę wzrostu z roku na rok. Nasze wykładziny znajdują odbiorców między innymi w takich krajach jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Grecja, Niemcy, Holandia, Anglia, Kraje Nadbałtyckie, Rosja, Ukraina, Białoruś, Bliski Wschód.

Używane przez AGNELLA maszyny najnowszej generacji, najlepsze techniki produkcji oraz najwyższej klasy surowce, zapewniają doskonałą jakość dywanów. Wykonywane są one zarówno z naturalnego surowca, jakim jest wełna, jak również z doskonałych materiałów wełnopodobnych. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej przędzy i technologii są one antyelektrostatyczne, nie ulegają odbarwieniom oraz są odporne na grzyby i niszczycielską działalność moli.

 


 
Warszawa ul Bukowiecka 92 lok 114a          tel: (022) 435 76 62          e-mail: biuro@liderwykladziny.pl